Ekos Tuğla

Neden Ekos Klinker Tuğla?

Neden Ekos Klinker Tuğla?

Ekos Klinker Tuğla ürünleri, şamot esaslı ateş tuğlası üretimi yapan A.T.S. Ateş Tuğla Sanayi tesislerinde üretilmektedir. Bu üretim tekniğinin klinker tuğlada uygulanmasından dolayı Türkiye’de eşsiz ve tektir.

Şamot esaslı ateş tuğlası, refrakterik killerin önceden kalsine edilmiş şamot hammaddesiyle karıştırılıp, normal tuğla ve kiremitlerden çok daha yüksek sıcaklıklarda sinterlenmesiyle üretilir. Maliyet artıcı olmasıyla birlikte bu üretim prosesi ürünlere, yüksek kırılma mukavemeti, dona dayanıklılık, canlı ve eşsiz renkler ve düşük su emme gibi özellikler sunar.

Ekos Klinker Tuğla nihai ürününü, yaşam alanlarında klinker tuğlaya yer vermiş mutlu müşteriler olarak tanımlar. Bu müşteri odaklı yaklaşım, herhangi bir ürünün tasarımından başlar, ve ürünün uygulanmasından sonra da ömür boyu devam eder. 43 yılı aşkın süredir yılın 12 ayında faaliyet gösteren tesisimizde tüm kaynaklar bu amaca hizmet edecek şekilde oluşturulmuştur. Müşteri odaklı yaklaşımımızla,

  • Geniş ürün portföyümüzle tam istediğiniz ürünü sunabiliyoruz.
  • Projelerinize özel ölçü, renk ve desen tasarlayabilme özelliğimizle size özel üretim yapabiliyoruz.
  • Yüksek üretim kapasitemizle, özellikle büyük projelerde termin sorunu yaşatmıyoruz.
  • Tam donanımlı ve konusunda uzman kadromuzla tüm sorularınıza net cevap verebiliyoruz.
  • Nihai ürünlerin yanı sıra sevkiyatında, uygulamasında ve yardımcı ürünlerin tedariğinde sizinle iş birliği içinde çalışıyoruz.
  • Sadece uzmanlaştığımız işi yapıyor ve toprak sanayii üzerinde çalışıyoruz.
  • Her talebe aynı özen ve özveriyle yaklaşıyor, her müşterinin bir değer olduğunu biliyoruz.

Tüm bu faaliyetlerimize ilaveten, A.T.S. Ateş Tuğla ve Ekos Klinker Tuğla ailesi olarak, bunların geliştirilmesi için de sürekli çalışıyoruz.