Ekos Tuğla

Hakkımızda

Yarım Asırlık Birikim 

 

Kuruluşumuz A.T.S. Ateş Tuğla Sanayii ve Ticaret Limited Şirketi 1974 yılında İstanbul Rami Topçular mevkiindeki üretim tesislerinde şamot esaslı refrakter tuğlalar ve ateşe dayanıklı harçlar ile üretimine başlamıştır.

1988 yılında üretim tesislerini Arnavutköy'e taşıyan kuruluşumuz, 1994 yılında ikinci tünel fırının devreye alınmasıyla yıllık 8.000 ton şamot esaslı refrakter tuğla ve harç kapasitesine ulaşmıştır.

Yine 1994 yılından itibaren kuruluşumuz, “Klinker Tuğla” ürünlerini ürün portföyüne katmıştır. Ülkemizde klinker tuğla üretiminde çalışılan en yüksek sıcaklık olan 1.180 ° C'de sinterlenen ürünlerimiz; EKOS markamız altında yüksek mukavemetleri, düşük su emme oranları ve onlarca çeşit renk ve ölçü seçenekleriyle yıllardır ülkemizde bu alanda saygın yerini korumaya devam etmektedir.

2007 yılına gelindiğinde kuruluşumuz; klinker tuğlalardaki ürün kalitesini, kapasitesini ve seçeneklerini artırmaya yönelik olarak üretim/ sinterlenme teknolojisini İstanbul'daki tesislerinde iyileştirerek üretimine devam etmiştir.

2009 yılında kuruluşumuz, klinker tuğla alanında sağladığı iyileştirmelerle paralel olarak EKOS EKOTON, EKOS EKOTERM, EKOSEKOPANEL sistemlerini müşterilerine sunmuştur. Sistemler, kuruluşumuzun müşteri odağı ve teknolojik gelişmeleri takip etme motivasyonumuzun eseridir.

2015 yılında kuruluşumuz Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni üretim tesislerini devreye almış, 2016 yılında da İstanbul'daki üretimlerini sonlandırarak; tek çatı altında yıllık 1.000.000 metrekare klinker tuğla üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Kuruluşumuz 2003 yılında TÜV-NORD tarafından denetlenmiş ve halen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uygun bir kalite yönetim sisteminin var ve yürürlükte olduğu teyit edilmiştir.

Kuruluşumuzun halen üretmekte olduğu onlarca çeşit ürün, 2009 yılından bu yana TS EN 1304 ve TS 4826 Türk Standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Ürün kalitemiz, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve sürekli gelişme arzumuz ile, ülkemizin sektöründe hızla büyüyen ve gelişen kuruluşlarından biriyiz.

 

Misyonumuz

 

 • Üretimin tamamını standartlara uygun ve satılabilir hale getirmek,
 • Kuruluşumuzun tüm süreçlerini ve bunların değişkenlerini kontrol altına alarak tamamen ölçülebilir ve yönetilebilir bir toplam kalite yönetim sistemi oluşturmak,
 • Teknolojik ilerlemeleri takip ederek toplam verimliliği artırmak ve katma değeri yüksek ürünler arz etmek,
 • Bu şekilde daha rekabetçi olabilmek;
 • Müşterilerimiz için doğal malzemelerden oluşan; sağlıklı, uzun ömürlü ve kaliteli yaşam alanları yaratmak,
 • Müşteri odaklılık ilkesini tüm kuruluşa yayarak, müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uyan ve onları aşan değerler yaratmak,
 • Sermayedarlarımızın hakettiklerini fazlasıyla sağlayabilen ekonomik değerler yaratmak,
 • Çalışanlarımız için uygun çalışma ortamı, gelişme fırsatı, sosyal ve ekonomik hayatta refah seviyesini yükseltebilecekleri imkanlar sunmak,
 • Tedarikçilerimizle, karşılıklı faydaya ve ortaklık fikrine dayalı ilişkiler geliştirmek,
 • Yöremizin ve ülkemizin kalkınmasına, sosyal yapının gelişmesine katkıda bulunmak.

 

Vizyonumuz

 

 • Türkiye'deki kilden imal edilmiş kaplama tuğla piyasasında en yüksek kaliteye sahip ürünleri üretmek,
 • Yapılmayanı yaparak; sektöründe inovasyon ve yaratıcılık konularında model olmak,
 • Kuruluşumuzu, küresel pazarda üstün, avantajlı ve güçlü bir üretici haline getirerek, ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak.

 

Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda